אם המחסן גינה שלכם עמוס, מבולגן ואין בו מקום להכניס פריטים נוספים, רגע לפני שאתם חושבים על בניית מחסן נוסף, אולי תשקלו לעשות קצת... סדר. לפניכם 4 טיפים לסידור מחסן הבית או הגינה.

באדיבות חברת סידורים, המומחים לסידור המחסן הביתי והבית

טיפ מס' 1: מה שלא משתמשים - מפנים!

נשמע טריוויאלי, לא? מסתבר שזה לא תמיד נכון... אם נבחן באופן מעמיק את מה ששוכב אצלנו במחסן ומעלה אבק, נמצא לא מעט חפצים וציוד חשמלי שאין לנו בהם שימוש. לדוגמה, מתי בפעם האחרונה השתמשתם בחיבור "בננות" לטלוויזיה שלכם?! אותו הדבר נכון למטענים של נוקיה, קוצץ לסלט מהמאה שעברה, ספרי בישול ישנים וכו'...

עושים סדר במחסן העץ בגינה. התמונה באדיבות "סידורים"

 

ישנם גם חפצים אחרים כמו ספרים ודיסקים שיש לנו אליהם ערך סנטימנטלי, אבל לא בטוח שנעשה בהם אי פעם שימוש. בהתחלה זה יהיה קשה להיפטר מהם, אבל לאחר שנראה את המקום שהתפנה לנו, ייתכן מאוד שיוקל לנו. כמו כן, אם אנחנו מרגישים שלא בנוח לזרוק אותם, תמיד נוכל למסור אותם לחנויות יד שנייה או לתרום אותם.

 

טיפ מס' 2: מסדרים לפי נושאים ורושמים מה נמצא איפה

 

לעיתים קרובות אנחנו נוטים לזרוק את כל החפצים השונים במקום הכי נגיש לנו כמו מדפים נמוכים, קופסאות פלסטיק ולפעמים פשוט אפילו להניח אותם על הרצפה בתוך שקית מתוך מחשבה שבתוך שקית לא יכול להצטבר אבק...

בסופו של דבר סביר להניח שנמצא את עצמנו עם ערמות של חפצים שלא קשורים אחד לשני. לכן, הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות זה לסדר את כל החפצים מאותו סוג ולשים אותם אחד ליד השני או בתאים ומתלים ייעודים (אותם ניתן למצוא בכל חנות לכלי עבודה).

במקרה של מחסנים גדולים במיוחד, אפשר להשתמש בשיטה בה משתמשים מחסנאים שזו העבודה שלהם ובה נעשה שימוש ב – "איתורים". השיטה דומה לשיטת הסידור העשרונית בספריות, כאשר לכל מדף ניתנת אות באנגלית ולכל חלק על המדף ניתן מספר (לדוגמה, המברגים נמצאים ב –A7). כך, אנחנו יכולים ליצור רשימה מסודרת של מה בדיוק נמצא בכל מקום באקסל ולתלות אותה על הקיר במחסן.

 

סידור לפי נושאים כולל רישום ושימוש בקופסאות שקופות. באדיבות "סידורים"

 

טיפ מס' 3: יש להתאים את המחסן וסידור המדפים לייעוד שלו

מחסני עץ בחצר או בגינה הם רעיון מעולה לאחסון של כלי עבודה וכלים כבדים אחרים, אבל לפני שאנחנו מקימים אותם, אסור לשכוח את כל נושא המידוף שהוא קריטי למחסנים מהסוג הזה: למשל, מה יהיה הגודל של המדפים השונים ומה יהיה הריווח ביניהם? המדפים חייבים להיות מתוכננים בצורה כזו שיוכלו לשאת את משקל החפצים או הכלים שעליהם, שיהיו נגישים מספיק ושעדיין יישאר מספיק מרווח תנועה ביניהם.

לכן, יהיה זה רעיון טוב לחשוב על המידוף עוד לפני שמקימים את המחסן בהתחשב במידות העתידיות שלו. אם אתם לא בטוחים לגבי המדפים במחסן אותם אתם צריכים, תוכלו להשתמש במדפים מודולריים שניתן לשנות את הגודל שלהם או במגירות על גלגלים שאותן ניתן להוציא מן המחסן במקרה הצורך.

טיפ מס' 4: אם אין לכם זמן, היעזרו בחברה לשירותי סידור מחסנים

החיים המודרניים הם לחוצים ולכל אחד מאתנו יש כמות מוגבלת מאוד של זמן. לכן, זו לא בושה לקחת חברה לסידור הבית, במיוחד כאשר אנחנו מעבירים חפצים לדירה חדשה ומעוניינים לסדר את המחסן בצורה אפקטיבית. הצוותים המקצועיים בחברות האלו יעזרו לנו לפרוק את כל מה שמיועד לאחסון, למיין את החפצים השונים וכמובן לסדר אותם.