מאמר אורח

אם יש לכם בבית מרפסת פתוחה או גינה רחבה, אתם בוודאי אנשים שנהנים לשבת בה וליהנות מן האוויר הצח והפתוח. זהו מקום אידיאלי למקם בו פרגולת עץ שתגונן עליהם מפני קרני השמש, אבל מה עושים כאשר גם הצל אינו מספיק על מנת לצנן אתכם, ובפרגולה עצמה פשוט חם מדי, לח, דביק ולא נעים?

התשובה פשוטה: מאוור תקרה לפרגולה. בניגוד למזגנים המחייבים התקנה בחדר סגור כדי שהקור לא "יברח", מאווררי תקרה מאפשרים לכם ליהנות מאווירה מיוחדת הן כאשר הם מותקנים בתוך החדר והן כאשר הם מותקנים במקומות חיצוניים, כגון בפרגולות עץ בחצר הבית. זהו פתרון אידיאלי עבור מי שמבקש ליהנות מן האוויר הפתוח בביתו או הציע למשפחתו ולחבריו חוויית אירוח נעימה מבלי לסבול ממזג האוויר הלוהט. 

יתרונותיו של מאוורר התקרה לפרגולה

הקיץ הישראלי, כפי שכולנו יודעים, הוא לא עונה שקל לשרוד ללא אמצעי עזר להקלה על החום הכבד. מאוורר תקרה לפרגולה מציע פתרון נהדר לתנאי האקלים של עונת הקיץ, שבזכותו כל מי שיש לו גינה או מרפסת יכול לבלות בה, לארח משפחה וחברים, לעשות על האש וכל דבר אחר שעולה בדעתו, בבריזה מענגת אפילו ביום שרבי במיוחד.

נשמע כמו חלום? מאוורר תקרה לפרגולה יכול לעשות את זה. הרוח הנעימה שנוצרת בעת סיבוב להבי המאוורר מפזרת את החום ומצננת את פנים הפרגולה באופן שווה, וכך נוצרת תחושה הרבה יותר קרירה בעת ישיבה בתוך הפרגולה.

יתרון אחר של מאוורר תקרה המותקן בתוך פרגולה חיצונית הוא בסיוע שלו במלחמה נגד מעופפי הקיץ הטורדניים, כגון זבובים או יתושים: זרם האוויר שיוצר המאוורר מקשה על החרקים הללו להתעופף, כך שכל עוד תשבו באיזור בו מורגשת פעילות של מאוורר התקרה תחושו בהרבה פחות טרדות, זמזומים מרגיזים ועקיצות. אין ספק, הבשר שירד מהמנגל הרבה יותר טעים כאשר אין זבובים שחגים סביבו, וישיבה לעת ערב באוויר הצח הופכת להרבה יותר נעימה כאשר לא צריך להילחם ביתושים...

פרגולה גושנית לבנה מעץ

 

תכונות מאווררי תקרה לפרגולה

מאווררי תקרה שנועדו להתקנה בפרגולות שונים מאלה שנועדו להתקנה בתוך הבית. הם תוכננו כך שיהיו עמידים בתנאי מזג אוויר קיצוניים ובפני לחות גבוהה. החומרים מהם בנויים מאווררי התקרה לפרגולות הם עמידים גם בפני מים וללא סכנה של קורוזיה. כמו כן המנוע העוצמתי והלהבים הגדולים של מאוורר התקרה תוכננו גם שיצליחו ליצור סירקולציה של אויר בחלל פתוח, ועם זאת עם פועלים באופן חרישי וכמעט בלתי מורגש.

ועדיין לא הזכרנו עד כמה שהם יפים. מאווררי תקרה משמשים כיום כפריט דקורטיבי לכל דבר ומגיעים במבחר עשיר של סגנונות עיצוביים, צבעים ומידות. בנוסף לעובדה שניתן להתאים כל מאוורר לכל עיצוב קיים של מרפסת, פרגולה או בית, במאווררי תקרה רבים ניתן גם לשלב גוף תאורה, כך שמדובר למעשה באביזר שישדרג באופן משמעותי כל חצר וכל מרפסת.