בשנים האחרונות אנו שמים לב כי ישנה עליה בכמות הלקוחות שבוחרים לרצף את בתיהם באמצעות פרקט. התקנת פרקט בבית הינה תוספת משמעותית מבחינה עיצובית וגם מבחינה של נוחות ובטחון אך ישנם מספר דברים שכדאי לשים לב אליהם לפני שמחליפים את הריצוף הקיים.

פרקטים מעץ – איך בוחרים את הדגם הנכון?

קיימים לא מעט סוגים של פרקטים כיום בשוק, דבר המקשה על הלקוחות בבחירת הפרקט. בשל ריבוי הסוגים אנו עלולים לבחור בדגם שאינו מתאים לנו או למטרותינו. חשוב לציין כי אף על פי שכל המוצרים הללו עושים רושם של פרקט עץ יפה ואיכותי – המציאות היא קצת שונה. כלומר, לא כל המוצרים שמשווקים כיום אכן עשויים מעץ. אל מול מגוון רחב של פרקטים מעץ טבעי יש גם לא מעט סוגים של פרקטים דמויי עץ. אמנם פרקטים מחומר דמוי עץ, כמו פרקטי למינציה למשל, נחשבים לפופולריים גם כן אך הם לא מתאימים לכל החללים בבית, כמו למשל חללים שעלולים להירטב. לכן, חשוב לדעת מהו המוצר שאתם בוחרים בו ולא להסתמך רק על מראה עיניים. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע העוסק בתחום, על מנת שיוכל לפרט ולספר לכם אודות המוצר בו הנכם מתעניינים.

התקנת פרקט בבית פרטי או בדירה חייבת להיעשות באופן מקצועי

נקודה חשובה נוספת שחשוב שתדעו היא בנושא ההתקנה. ישנם סוגים שונים של פרקטים ולכל אחד מהם אופן התקנה שונה. למשל, פרקט למינציה (דמוי עץ) נחשב לסוג הפרקט הנוח והקל ביותר להתקנה ורבים האנשים שמבצעים את התקנתו באופן עצמאי. עם זאת, ישנם פרקטים מעץ מלא המצריכים עבודת התקנה מיומנת ומקצועית ולא מומלץ לפסוח על כך. ההתקנה חייבת להיות ברמה גבוהה, על מנת שההליכה על גביו תהייה נוחה ולא מסוכנת ושיהיה עמיד לאורך זמן.

מה מתאים לבית ומה מתאים לחללים חיצוניים?

נקודה משמעותית נוספת הינה התאמת המוצר אל החלל אליו הוא מיועד. פרקטים מסוימים אינם מתאימים לחצרות וגינות. ישנם סוגי פרקט שאינם עמידים במים ולכן התקנתם מחוץ לבית תביא לפגמים ואף הרס מוחלט תוך פרקט זמן קצר.

טווח מחירים רחב – התאימו את סוג הפרקט לכיסכם

כפי שציינו קודם לכן, בשל מגוון רחב של סוגי פרקטים למכירה ישנו גם טווח עלויות די גדול ומשתנה. תוכלו למצוא פרקטים זולים שבאמצעותם ניתן לרצף את כל חדרי הבית, אך ישנם גם סוגים יקרים יותר ובעלי מראה יוקרתי יותר, אשר יצריכו אתכם להכניס את היד קצת יותר עמוק לכיס. מחיר הפרקט תלוי בסוגו, בחברה ממנה אתם קונים אותו ובגודל החלל אליו הוא מיועד. ניתן לערוך סקר שוק ולברר אודות המחירים השונים ובכך להתאים לעצמכם את המוצר שמתאים לכם גם מבחינה כלכלית.