אם יש לכם בית עם גינה, ככל הנראה העסקתם את עצמכם לפחות פעם אחת בשאלה איזו רצפה תהיה הכי טובה עבורה. יש צורך להתחשב במספר פרמטרים כמו עמידות, עיצוב, התאמה והתקנה ולשם כך יש כמה סוגי ריצופים שאתם צריכים להכיר.

מאמר אורח

זה הזמן להתחדש בדק יוקרתי

הדקים כבר מזמן הפכו להיות בחירה פופולרית בגינה הישראלית ואפשר גם להבין מדוע. משטחים כה מעוצבים שמשתלבים בצורה נהדרת עם העיצוב הפסטורלי של הגינה יכולים להיות מתאימים לכל בית ובית. אם יש לכם פרגולות עץ, בחירת דק היא בחירה טבעית, תרתי משמע. יש מגוון רחב של דקים בכל מיני סוגים ועיצובים, במגוון רחב של תכונות. אפשר לבחור דק איפאה שהוא עמיד במיוחד, גם לתנאי מזג אוויר קשים וגם להעמסות כבדות והעיצוב היוקרתי שלו בגוון שוקולדי הוא דבר שאפשר לראות גם במלונות יוקרה. גם דק סינטטי יכול להיות מושלם בעמידותו ובעיצוב ויש עוד סוגים רבים.

מהו ריצוף PVC וכיצד הוא מיושם?

אחרי שהזכרנו והיללנו את הדק, אחת מהבחירות הפופולריות ביותר לאזורי שירות, בקרב הציבור הישראלי בעיקר בשנים האחרונות, אפשר לציין עוד סוגי ריצוף שנמצא בעלייה. PVC הוא אחד החומרים המוכרים ביותר בעולם כולו בגלל התכונות החשובות שלו שהופכות אותו לכל כך שימושי. ריצוף PVC יהיה יעיל במיוחד באזורי שירות בדיוק מאותן סיבות שהוא יעיל גם ליצירת מחסני גינה ומגוון רחב של מוצרים ואפילו יריעות איטום וזאת בשל מספר היתרונות העצום שלו. יישום PVC בגינה בתור משטח מצריך יישור של פני השטח כיוון שהוא לא מכסה הבדלי גובה, אך הוא מתאים לכל חומר.

מה היתרונות בריצוף PVC?

  • ריצוף PVC ידוע בצבעים המגוונים שלו. אין ספק שגם דק יכול להיות מגוון במיוחד וכך גם מרצפות קרמיקה שמגיעות במגוון צבעים, אך המרקם של ה-PVC יהיה חלק במיוחד ויכול להגיע בכל צבעי הקשת.
  • יתרון נוסף וחשוב של רצפה זו היא העמידות שלה. PVC ידוע כחומר עמיד במיוחד גם בפני שמש חזקה, גם בפני מים ובוודאי להעמסות כבדות במיוחד לאורך זמן. רצפה זו יכולה להיות עמידה לאורך שנים רבות ללא כל בלאי.

מה השימושים ברצפת PVC?

ריצוף PVC יכול להיות שימושי במיוחד גם לגינות אך באותה נשימה למספר רחב של מקומות, בין היתר גם מקומות מקורים. ריצוף PVC מתאים לריקודים, מקומות ציבוריים, משרדים ולמעשה כל מקום שדורש עמידות ברמה הכי גבוהה יחד עם היתרונות האחרים שלו כמו למשל עיצוב צבעוני ללא כל גבול, התקנה פשוטה וכמובן מחיר הולם. אם בחרתם דק לגינה, אתם יכולים להתקין רצפת PVC לידה וכך תקבלו מקום בטוח למשחק של הילד שלכם. אין ממה לחשוש, רצפה זו לא יכולה לתפוס לו את האצבעות, דברים לא יפלו לתוכו כמו שהם יכולים ליפול בדק וכמובן שהרצפה צבעונית ומושכת במיוחד.