אין מי שלא חולם לטבול את הגוף בג'קוזי בגינה ביום נעים. אבל מלבד הבועות המבעבעות, חשוב גם שיהיה נעים לשהות מתחת לג'קוזי כשיש גשם, ולצאת או להיכנס אליו בלי ללכלך את הרגליים. לשם כך, חשוב לתכנן קירוי לג'קוזי ודק מסביבו עוד לפני שמתחילים לבנות אותו. בשוק קיימות בריכות ג'קוזי עצמאיות שמונחות על הקרקע וג'קוזי הבנוי לתוך הבטון ליד הברכה המרכזית או כג'קוזי עצמאי.

לא כולם יאהבו את המראה של הג'קוזי המונח שהוא מנותק מן הקרקע, אך הוא אינו דורש עבודות בתוך הקרקע ועל כן ההקמה שלו מהירה יותר. יתרון חשוב נוסף הוא שמכיוון שהוא אינו נבנה אל תוך השטח, הוא לא דורש את אותם ההיתרים של מערכת רגילה אשר מוגדרת כבנייה קלה. מערכות הג'קוזי של היום כוללות לא מעט שכלולים כמו למשל חלוקה לצד ספורטיבי עם שחייה נגד הזרם וצד עם עיסוי המיועד לספא עצמו, כאשר ניתן לשלוט בטמפרטורה ובזרמים בכל חלק בנפרד. פתרון אחר הוא ג'קוזי המשולב בברכה, מקבל ממנה את המים ומחזיר אותם בצורת מפל שמעסה את הגוף.

דק לג'קוזי מעץ טבעי או דק סינטטי?

הן הדק הסינטטי והן הדק מעץ אמיתי ואיכותי לג'קוזי, בנויים בתוך האדמה ובהקמתו חשוב להפקיד על מספר דברים:

  1. להשתמש בצבע בהיר כדי שלא יצבור חום.
  2. לבחור בטקסטורה שאינה חלקה לגמרי על מנת לא להחליק על הדק לאחר שיוצאים מהג'קוזי.

בין שאר התוספות שניתן להוסיף ליד הג'קוזי: ספסלים ופינות ישיבה, בר, ארונות וגם גדרות וקירות. בעבר לדקים הסינטטיים היה מראה נחות באופן משמעותי מאשר לדק מעץ אמיתי, אך כיום המראה של הדקים הסינטטיים השתפר ללא היכר וקל מאוד לתחזק אותם. בנוסף, ניתן לבצע בהם התקנה נסתרת של ברגים, כך שנוצר מראה חלק ואחיד. כמובן שישנה גם אפשרות להתקין דק מעץ אמיתי. בניגוד לעבר, העצים בהם נעשה שימוש כגון עץ אורן או איפאה הם עמידים יחסית, אך עדיין דורשים צביעה בצבע עץ ומריחת שמנים מיוחדים על מנת לשמור על צבעם לאורך זמן. עצים נוספים שניתן לשקול בהתאם לזמינות והמחיר הם עץ קומרו (עמיד וללא ברגים), גאראפה (כמעט ואינו מתחמם) וטיק בורמזי (עמיד מאוד, אך יקר). בשורה התחתונה, חשוב לדעת שדק גדול אמנם יעלה יותר, אך המחיר פר מ"ר יורד. בחירה בחומרים שעלותם נמוכה יותר בסופו של דבר תקצר את חייו של הדק ותדרוש יותר תחזוקה, כך שחשוב מאוד לבצע את כל השיקולים של עלות מול תועלת לטווח הארוך.

קירוי ג'קוזי לגינה

הקירוי הקלאסי לג'קוזי לגינה (במיוחד אם יש לידו דק) הוא פרגולה מעץ, אך יש לקחת בחשבון שההקמה של פרגולה עצמאית שעומדת על עמודים ללא קיר תומך היא יקרה יותר ודורשת בדיקה קפדנית של המשטח עליו היא תוצב עם אישור של מהנדס אותו מגישים לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. בנוסף, אם רוצים לטבול בג'קוזי גם בימים גשומים, חשוב להשתמש בחיפוי עמיד כנגד גשם ולא רק שמש, אפקט שניתן להשיג באמצעות כיסויים מיוחדים העשויים לרוב מפלסטיק צבעוני.