כולם רוצים הרמוניה בבית, במיוחד כשיש מרפסת גדולה או חצר ומעוניינים ליצור רצף אחד אחיד בין השניים, אך זה לא תמיד פשוט למצוא את השילוב הנכון, במיוחד כשיש כל כך הרבה אפשרויות ושילובים.

החוק הראשון בכל מה שנוגע לעיצוב הוא שלא רק כל בית צריך מרפסת, אלא שגם חשוב איפה המרפסת הזו ממוקמת בתוך הבית. לדוגמה, יש הבדל בין מרפסת חוץ שיוצאת אל הגינה, מרפסת בקומה עליונה או אפילו מטבח. אחד הפתרונות שיותר קל ליישם הוא שילוב של ריהוט עץ בתוך הבית וריהוט גן מעץ מבחוץ. יש לקחת בחשבון שהעץ ממנו עשויים הרהיטים בתוך הבית אינם זהים בהכרח לרהיטים בחוץ (כיסאות, שולחנות קפה ועץ) מבחינת הצבע ולעיתים גם לא מבחינת הטקסטורה (לדוגמה, יש עצים עם "עיניים" בולטים מאוד). הסיבה לכך היא שעץ שנועד להיות בחוץ הוא מגזע שעמיד לפגעי מזג האוויר ובדרך כלל גם מחדשים אותו עם צבע עץ מדי תקופה. הדבר נכון גם לגבי פרקטים ופרגולות מעץ. לפיכך, צבע העץ אינו יכול להיות תמיד זהה לחלוטין, אך חשוב לבחור צבעים שיש ביניהם דמיון מבחינת הגוון או הטקסטורה. במקרים מסוימים ניתן לצבוע את העץ וליצור הרמוניה טבעית יותר בין הצבעים. כמובן שאם רוצים להימנע מכל עניין בחירת העץ והטיפול השוטף בו, אפשר גם לקחת רהיטי ראטן.

ספות ומערכות ישיבה

גם כאן נרצה ליצור שילוב בין מערכות הישיבה שבפנים לבין מערכות הישיבה שבחוץ אפילו אם אין שימוש בעץ או יש מעט שימוש בעץ. רצוי שלא לבחור בצבעים שונים מדי, אך בהחלט אפשר עדיין לשחק עם הגוון. לדוגמה, בתוך הבית יכולות להיות ספות בצבע לבן ואילו מחוץ לבית יכולות להיות מערכות ישיבה קלילות יותר מבד בצבע בז שגם אפשר לכבס במידה וחודר גשם מתחת לכיסוי. שימו לב שאם אתם משתמשים בספות מעור בתוך הבית, יש לכם קצת פחות אפשרויות לשחק עם הצבעים, למרות שעם כמה כריות יפות אפשר לפתור גם את זה...

חיפויים ופרקטים

בחיפויים ופרקטים ניתן להשתמש בצורות מאוד יצירתיות ולשלב בין הפנים לבין החוץ. לדוגמה, אם בתוך הבית יש לכם פרקט ומבחוץ לבית יש לכם שביל גדול או ברכה, תוכלו להשתמש בדק. היום יש מגוון של אופציות לבחור מהן ולא חייבים בהכרח להשתמש בעץ אמיתי (למרות שזו עדיין האופציה הכי אלגנטית). הפרקט עצמו יכול להיות חלק מרכזי מהסלון בלבד בהנחה שאתם לא מעוניינים לרצף את כל הבית.

ריהוט לחיזוק הצבעים

אם הבית שלכם צבעוני מאוד, או שאתם רוצים ליצור דווקא ניגוד שאינו קיצוני (לא שחור ולבן) אתם יכולים לעשות שימוש בריהוט בעל צבעים חזקים מאוד כדוגמת שמשיות, שטיחים, מיטות שיזוף, גזיבו וכו'. ואם כבר שטיחים, אחת הדרכים לחבר בין הפנים לחוץ היא למקם שטיח כנסה גם בין דלת היציאה למרפסת ובין החלק הפנימי של הבית, רק אל תשכחו להכניס אותם הביתה בזמן גשמים חזקים אם אתם לא רוצים שהם יהרסו.