פרגולה נחשבת לפתרון הצללה איכותי ואפקטיבי המתאים במיוחד לאקלים הישראלי החם והלוהט. יש מגוון סוגים של פרגולות, לדוגמה פרגולה מעץ מלא, מאלומיניום או ממתכת, בהתאם לסוג הפרגולה עליכם לארגן כלי עבודה מתאימים אם אתם מעוניינים לבנות ולהתקין אותה בשיטות עשה זאת בעצמך.

פרגולה משדרגת כל גינה, חצר ומרפסת

את הפרגולה ניתן לבנות בגינה הפרטית, בחצר הבית, במרפסת או על הגג. אם אתם חובבי שיפוצים ובנייה ואם אתם אוהבים לבנות דברים לבד, כדאי לכם לדעת כי ניתן לתכנן ולבנות את הפרגולה לבד ובשיטות עשה זאת בעצמך. אפשר לתכנן פרגולה מעץ איכותי ועמיד, זו פרגולה מרשימה בסגנון כפרי המשדרגת את עיצוב הנכס ואת האווירה בגינה או במרפסת. כמו כן, באפשרותכם לתכנן ולבנות פרגולה מברזל, פרגולות אלומיניום חשמליות או רגילות, כיום ניתן למצוא בחנויות וברשתות עשה זאת בעצמך סטים מוכנים של פרגולות שרק צריך להתקין.

כדי לחסוך עלויות ועל מנת ליהנות מפרגולה מעוצבת ועמידה שאתם בניתם בעצמכם תוכלו לצפות במדריכים שונים ביוטיוב כדי לשאוב רעיונות וללמוד כיצד לתכנן ולהתקין את הפרגולה לבד. בנייה עצמית של הפרגולה חוסכת הרבה כסף ומבטיחה לכם הנאה רבה. כדי לבנות פרגולה לבד ישנם מספר שלבים הכרחיים:

  • שלב התכנון – זהו שלב קריטי כיוון שעליכם לקבל החלטה מראש איזה סוג של פרגולה אתם רוצים להתקין בחצר או במרפסת, בהתאם לסוג הפרגולה עליכם לבחור חומרי גלם, מוצרי פרזול ולרכוש כלי עבודה או לשכור כלים מיוחדים לעבודה. בשלב התכנון עליכם להתייחס למיקום ולגודל הפרגולה.
  • שלב היסודות – בשלב זה עליכם להניח את היסודות למבנה הפרגולה, אם אתם מתקינים אותה בגינה עליכם לחפור בורות באדמה בעומק המתאים לאורך תושבות הברזל הנדרשות לצורך עיגון המבנה והבטחת יציבותו. לאחר מילוי הבור בבטון מחדירים את תושבות הברזל וממתינים לפחות 24 שעות לייבוש. אגב, אין צורך לרכוש מערבל בטון כיוון שניתן לשכור אותו ליום אחד בעלות משתלמת.
  • התקנת עמודי הפרגולה - כעת עליכם לחבר את עמודי הפרגולה לתושבות הברזל, בהתאם לגודל ולצורת הפרגולה שתכננתם. ניתן להתקין עמודים מעץ איכותי ועמיד, מברזל או מאלומיניום.
  • התקנת קורות תומכות – לאחר עיגון עמודי הפרגולה עליכם להתקין את הקורות התומכות תוך יצירת שיפוע מתאים לניקוז יעיל של המים. לפני התקנת הקורות עליכם לוודא כי העמודים מפולסים וישרים בעזרת מד פלס מדויק.
  • קירוי – בשלב האחרון מתקינים את הקירוי לפי בחירה, ניתן לבצע קירוי של המבנה עם רעפים, גג אלומיניום, סנטף, עץ, במבוק ועוד.

כלי עבודה הכרחיים

חשוב לציין כי לא חייבים לרכוש את כל כלי העבודה, יש חברות שמציעות שירות השכרת כלי עבודה במחירים אטרקטיביים ושווים לכל כיס, ניתן לשכור מהחברה כלי עבודה חשמליים ונטענים, לרבות מכשירי חיתוך, פטישונים לחציבה, מברגות ומקדחות, רתכת מקצועית ועוד. עם זאת, אם אין לכם ניסיון בעבודה עם כלי עבודה מתקדמים מומלץ להזמין מתקין פרגולות מנוסה לביצוע העבודה, ואין לקחת סיכונים מיותרים.

כדי לעבוד בנוחות, בבטחה וביעילות, מומלץ להכין מראש את כלי העבודה הנחוצים לבניית הפרגולה. כלי העבודה ההכרחיים הם מקדחה ומברגה, עדיף כלי עבודה נטענים כדי לא להסתבך עם כבלי החשמל, פלס איכותי, אפשר להסתפק גם בפלס מים פשוט, סולם בגובה מתאים, מברשות איכותיות לעבודות צבע, פטיש, מברגים ובהתאם לצורך מסור חשמלי לחיתוך הקורות.