אם תסתכלו סביבכם בשכונת המגורים שלכם, סביר כי תוכלו לזהות מכנה משותף בין המון בתים: השימוש בעץ! מדובר על חומר קלאסי, בעל נראות על זמנית, שעושים בו שימוש נרחב לשלל מטרות. ישנם המון אנשים שרוצים לבצע עבודות באמצעות עץ, אך לא בטוחים היכן כדאי לרכוש אותו. מה חשוב לדעת על רכישת עץ?

 

  • תוכלו בהחלט לרכוש את חומר הגלם לבד, אך כדאי לבצע את העבודה עם איש מקצוע
  • לפני שאתם רוכשים, הבטיחו כי מדובר על עץ איכותי המתאים לעבודה שתרצו לבצע

 הדרך הקלה לרכישת חומר הגלם – העץ, היא ברכישה ישירה מהיבואן. כך, אתם חוסכים לעצמכם את כל פערי התיווך. אם עד כה מה שמנע מכם לבצע עבודות מעץ היה החשש מהשקעה כספית גבוהה, כעת אתם מבינים כי תוכלו לחסוך לא מעט.

רכישת עץ – מה חשוב לבדוק?

על מנת להגשים את חלומות העץ שלכם, אתם זקוקים לחומר הגלם. מה חשוב לבדוק רגע לפני שאתם לוחצים ידיים ורוכשים עץ מיבואן?

  • טיב השירות: לא מספיק לרכוש עץ, אלא שגם חשוב לבדוק איך אתם עתידים לקבל אותו. ישנן חברות שידרשו מכם איסוף עצמאי. במידה ואתם לקוחות פרטיים, לא מדובר באמת על שירות שיכול לענות לכם על הצורך. לכן, בדקו כי החברה מציעה לכם הובלה עד ליעד הרלוונטי.
  • איכות העץ והמחיר: בסופו של דבר, אתם רוצים ליהנות ממחיר טוב המוצמד למוצר טוב. השוואת מחירים קצרצרה תוכל לשקף בפניכם האם אתם מקבלים מחיר טוב, ובעיקר: האם אתם מקבלים תמורה ראויה להשקעה הכספית שלכם. כל עוד תמצאו יבואן עצים ישיר, תוכלו ליהנות ממחיר טוב ללא פערי תיווך נוספים.

 לפניכם, כמה עבודות נבחרות שתוכלו לעשות באמצעות העץ:

פרגולות מעץ – למרפסת ולחצר

אחת העבודות הפופולאריות ביותר שמבצעים באמצעות העץ, היא בנייה של פרגולות. רבים סבורים כי הפרגולה מיועדת רק לימי הקיץ – זאת עם הצללה איכותית. בפועל, הפרגולה גם מאפשרת לכם לשבת במרפסת או בחצר גם בעונת החורף. המבנה של הפרגולה, למעשה חוסם את מי הגשם, וכך גורם לכך שהם לא יבואו אתכם במגע ישיר. בניית הפרגולה מותאמת אליכם ולצרכים שלכם, כך שניתן לתכנן ולבנות אותה שתהיה מותאמת בצורה מלאה לקיץ ולחורף.

השימוש בעץ מעניק למרפסת או לחצר מראה חמים, כפרי ועל זמני! בשונה מחומרים אחרים המסומנים כטרנדים שעולים ויורדים, העץ היה כאן מאז ומתמיד, ועל פי כל התחזיות – הוא גם כאן כדי להישאר.

דק מעץ בגינה שלכם

לצד המרחבים המוריקים בחצר, גם ישנם חלקים שתרצו לבנות בהם דק. הדק הוא רצפת עץ, שלמעשה תורם לכם לא רק פונקציונאלית, אלא גם עיצובית. ניתן לעצב גם מדרגות באמצעות הדק, וכך להוסיף טאץ' חמים וכפרי לחלל החיצוני של הבית. שימו לב, כי הבחירה שלכם בסוג העץ קריטית, ויש להבטיח עץ שיכול להיות חשוף למזג אוויר קר וחם. לרוב, הדק ידרוש בתחזוקה, זאת על מנת לשמר את העץ ולהבטיח את עמידותו.

גדרות מעץ

אחד הדברים היותר חשובים עבור אלו מכם שמתגוררים בבתים צמודי קרקע, הוא הפרטיות שלכם. ניתן לתחום את החלל הפרטי שלכם באמצעות גדר עץ. הגדר למעשה מפרידה בין החלל הציבורי לפרטי, כאשר אתם תקבעו את גובה הגדר. לרוב, הבחירה היא בגדר בגובה כזה שיאפשר לכם עדיין לחוש חיבור אל מה שקורה בחוץ. לגדר אין כל תכלית לחסום את הנוף או את הזרימה ההרמונית של החוץ פנימה.