מאמר אורח

זוכרים שהייתם נכנסים לבית והעין ישר הלכה לספרייה? קיר עוצמתי ,מלא בספרים וסיפורים, מספרים לכם את סיפור הבית... היום, בעידן הדיגיטלי, נדמה שהשימוש בספרים ובכלל בכתיבה, הולך ומתמעט. עם זאת, תהיו מופתעים. בין החידושים והפיתוחים, עדיין יש מוצר שלא יורד מהמדפים – העץ. וספריות העץ חוזרות ובגדול. הבנייה מעץ תיתן לכם בדיוק את מה שאתם צריכים וגם אתם יכולים ליהנות מספרייה מעוצבת אצלכם בבית.

 

לפני הכול, למה לבנות ספריה מעץ

בעולם המודרני של היום, מחפשים "לחזור לשורשים". יש צורך באיזון בין המרוץ בו אנו שרויים לחיבור לטבע. אחת הדרכים הנפוצות והקלות לעשות זאת, היא להכניס את הטבע אלינו הביתה. עיצוב בעץ הוא שם נרדף לטבעיות וחיבור לאמא אדמה. החל מרהיטים כמו ספריות עץ מעוצבות ועד פרגולות, דקים, שולחן אוכל, עץ הוא החומר המדויק לכך. בעולם העיצוב מעץ ישנן אינספור אפשרויות. בעזרת מומחה לעבודות בעץ אתם נחשפים לסוגי עץ שונים, עובדים ביחד על העיצוב עליו אתם חולמים ויוצאים לדרך.

 

מאיפה מתחילים

לספריה יש תדמית רצינית. ובכן, פעם זה היה ככה, אך היא לא "כבדה" כפי שנוטים לחשוב. יש כל מיני סוגי ספריות. החל מספריה גבוהה וצרה או כזאת שתתפרש על פני קיר. הבנתם שאתם מעוניינים בספריה? מצוין. זהו את הקיר הממקד את תשומת הלב ודורש טיפול נכון והתאמה בהתאם לצרכי החלל. בעולם העיצוב זה נקרא "קיר כוח", קיר המבטא את אישיות הבית וממקד את האנרגיה והמבטים אליו. לכן, תתחילו בלמידת החדר. מה מטרתו? האם ספריה תשרת את הצורך של החלל? ספריות מעוצבות מעץ יכולות להתאים לשלל חדרים בבית. בין אם זה הסלון שהוא חדר הישיבה והקריאה המרכזי, לבין חדר עבודה או חדר שינה.

 

יש לי ספריה בבית

אחרי שמיקמתם אותה בדיוק במקום שרציתם, נגיעת הטבע נכנסה אליכם הביתה ואתם כבר קצת יותר רגועים ומחוברים לעצמכם. אבל עכשיו, צריך למלא אותה בספרים... ובכן, לא רק. אין מה לעשות ואל תרגישו צורך להכחיש, אך בעידן של ימינו צריכת המילה הכתובה ירדה באופן משמעותי. רוב ההשכלה וההנאה מגיעה מהסמארטפונים והספרים שפעם מילאו את הצורך הזה, כבר לא נרכשים באותה תדירות. אז, יש ספריה אבל אין ספרים. אל תחששו! בואו נחזור למה שלמדנו על החלל. אם זהו הסלון, המוגדר כחדר מרכזי של המשפחה, תאספו פריטים מבני הבית בעלי משמעות. בין הספרים אתם יכולים למקם אותם ובכך אתם מוסיפים נגיעה עיצובית ואישית. או למשל, ללכת עם מוטיב הטבע. למה רק עץ? תקנו עציצים ותשימו על המדפים. תיראו בעצמכם איך ספריית העץ מקבלת משמעות נוספת ומיוחדת.

 

עיצוב מעץ זה הדבר הבא ונדמה שספריות נולדו שיבנו מעץ. ספריה כזאת תרענן לכם את הבית, תהווה מקום אחסון מושלם ותיתן לכם אוויר לנשימה.