דק למרפסת מבית רועי אופק

דק למרפסת הוא תוספת שלא רק משפרת את עיצוב המרפסת אלא גם הופכת אותה לנוחה יותר לשימוש. עם זאת, הרכבת חיפוי במרפסת מביאה עימה אתגרים וחשוב לעשות זאת בצורה הנכונה.

אצל רועי אופק תוכלו למצוא בעלי מקצוע עם ניסיון רב שנים ויכולת מקצועית שיסייעו לכם בבניית הדק המתאים ביותר למרפסת שלכם.

דק במרפסת, היתרונות של הכפר גם בבית קומות

המראה החם והמיוחד של דק מעץ איננו שמור רק לבעלי הגינות והחצרות. גם מי שגר בעיר יכול ליהנות מדק, על כל היתרונות שלו:

  • עיצוב מיוחד שיוצר אווירה חמה, נעימה וביתית – מעין מגע של כפר גם בלב העיר.
  • נוחות – הדק נעים למגע הרגל היחפה, ומתאים במיוחד למשחקי ילדים, יותר ממרצפות חשופות וקשות.
  • קל לניקוי
  • אפשרות לשינוי של עיצוב המרפסת באופן משמעותי בהשקעה קטנה יחסית וללא צורך בשיפוצים מסובכים וארוכים.

חומרי גלם מומלצים עבור דקים למרפסת

חיפויים למרפסת ניתן להתקין ממגוון חומרי גלם הקיימים בשוק.

אורן: דק אורן למרפסת הוא פתרון חסכוני אך איכותי. האורן מגיע בגוון בהיר וניתן לצבוע אותו, עם הצבע המתאים, בגוונים שונים בהתאם לטעמכם ולעיצוב המבוקש. לחומר גלם זה נדרש טיפול תקופתי על מנת לשמור על המראה והעמידות שלו.

דק סינטטי למרפסת: דק דמוי עץ למרפסת מבטיח עמידות ארוכת שנים, תחזוקה נמוכה ומגוון עיצובים. אם הוא מותקן על מרפסת שחשופה הרבה לשמש חשוב לדעת שהוא מתחמם בשמש יותר מחומרי גלם אחרים ובימים חמים לא ניתן לדרוך עליו ברגליים יחפות.

דק איפאה למרפסת: דק איפאה טבקו דורש השקעה גבוהה יותר אך הוא גם עמיד במיוחד, בעל מראה מרשים ואיננו נפגע ממים – כך אפשר לשטוף אותו כל שבוע לכבוד שבת. בנייה מחומר גלם כזה מחייבת ידע מקצועי אך כשהעבודה מתבצעת במקצועיות התוצאה מיוחדת במינה.

מחירי דק למרפסת

סוג העץתיאורחשוב לדעתמחיר ממוצע
דק עץ אורןעץ שהשימוש בו נפוץ כיוון שמחירו נמוך יחסית והוא נוח לעבודה. על מנת שיהיה עמיד, האורן עובר טיפול ומקבל גוון ירקרק שהופך לאחר זמן מה בשמש לגוון חום.חשוב לצבוע אותו כדי לשפר את העמידות שלו ואת אורך חייו. עם טיפול נכון, דק מעץ אורן ישמור על מראהו המיוחד לשנים ארוכות.₪450 למטר
דק איפאהאיפאה הוא עץ איכותי חזק במיוחד, צבעו חום-אדמדם בגוונים שונים. עמיד בפני פגעי מזג האוויר, מכות ושריטות ויכול לשאת משקל רב, ומתאים גם כדק מסביב לבריכות שחיה וג׳קוזי.חשיפה ארוכה לשמש פוגעת אמנם בצבעו אך לא בחוזק ובעמידות שלו – צביעה בשמן דקים מתאים תחזיר לדק מעץ איפאה את הצבע המיוחד שלו.₪850 למטר
דק סינטטימורכב משרפים פולימרים, חומרי פלסטיק ממוחזר ושבבי עץ. הדק הסינטטי שומר על יציבות החומר לאורך זמן, והבלייה שלו איטית מאוד.דקים סינטטיים דורשים פחות טיפול לאורך השנים וכיוון שניתן לחספס אותם הם מתאימים במיוחד להתקנה מסביב לבריכה.₪850 למטר
דק עץ קומרועץ איכותי וחזק בעל מראה ייחודי בגווני חום. עמיד מאוד לפגעי מזג האוויר. חשיפה לשמש אמנם פוגעת בו אך פחות מאשר בדק האיפאה – הוא דוהה אך שומר על גוון חום וצביעה בשמן דקים משיבה לו את הגוון המקורי.מתאים במיוחד להתקנה סמויה ללא ברגים ומחברים גלויים.פנו אלינו להצעת מחיר
דק עץ גאראפהעץ זה, שידוע בארץ גם כעץ גרפרה או גראפה, הוא עץ בעל גוון ייחודי חום-צהבהב או זהוב. עץ חזק ועמיד אך קל לעבודה. זול יותר מהאיפאה אך לא תמיד זמין למכירה כיוון שהשימוש בו בארץ איננו נפוץ.העמידות שלו לרטיבות וצבעו הבהיר – הוא מתחמם פחות בשמש ולכן נוח ללכת עליו ברגליים יחפות – הופכים אותו לבחירה מצוינת להתקנה מסביב לבריכה.פנו אלינו להצעת מחיר
דק טיק בורמזיטיק הוא עץ חזק ועמיד במיוחד – אינו נפגע מרטיבות וחשיפה לשמש פוגעת בו במידה מועטה.העמידות הגדולה שלו לרטיבות הופכת אותו לבחירה טובה במיוחד לבנייה מסביב לבריכה.₪1100 למטר

התקנת חיפוי למרפסת

כמה נקודות שחשוב לשים לב אליהן כאשר מתקינים את הדק במרפסת:

התקנת דק סמויה או גלויה: שתי שיטות להתקנת דקים – עם ברגים גלויים או חיבורים סמויים. דק סמוי נחשב יפה יותר אך העלות שלו גבוהה יותר, הוא דורש מקצועיות של המתקינים ולרוב גם יותר זמן עבודה.

תשתית וניקוז: ניתן להתקין את החיפוי מעל מרצפות קיימות, מעל יריעות איטום או על בטון חשוף. את ההתקנה יש להתאים למשטח. הסרת הריצוף הקיים אפשרית אבל התייעצו עם בעל המקצוע לפני שתקבלו החלטה – ייתכן וניתן להשאיר את הריצוף הקיים וייתכן ואין ברירה ויש להסיר אותו. קיבוע של התשתית עם קדיחות לתוך המרצפות, הבטון או יריעות איטום איננו מומלץ כיוון שהוא עלול לפגוע באיטום רצפת המרפסת.

כך או כך, אל תזניחו את התשתית! אמנם חיפוי העץ הוא מה שאנחנו רואים, אך התשתית הנסתרת מהעין היא זו שקובעת את אורך החיים של הדק, המראה שלו והעמידות שלו לפגעי מזג האוויר ולמשקל שהוא נושא.

כיוון שברוב המקרים החיפוי מותקן מעל רצפה קיימת, יש להתאים את הניקוז לגובה החדש. פיתרון אחד הוא לבנות את הדק כך שהוא לא צמוד לחלוטין לרצפה – בלשון המקצוע זה נקרא דק צף – המים עוברים דרכו ומתנקזים דרך הניקוז הקיים של המרפסת. היתרון של דק צף הוא שניתן גם להעביר צינורות מתחתיו.

פיתרון אחר הוא הדבקה ישירה של אריחי עץ (עץ אמיתי או עץ סינטטי) ופילוס שלהם על מנת להבטיח שמים יתנקזו לכיוון הרצוי.

אין תחליף לבעל מקצוע טוב שיודע מה הוא עושה – אתם לא רוצים להישאר עם שלוליות עומדות במרפסת בגלל שהניקוז לא נעשה בצורה נכונה. חשוב לזכור שברוב המקרים המרפסת היא גם הגג של השכנים – בעיות ניקוז יכולות להוביל לבעיות רטיבות ונזקים אצל השכנים, על כל מה שנלווה לכך.

מעקה: שוב, כיוון שהדק מגביה את גובה הרצפה, חשוב לוודא שהמעקה של המרפסת לא הופך נמוך מדי עם תוספת הגובה לרצפה. במקרה הצורך ניתן להגביה את המעקה – למשל עם גדר מעץ שתשלים את עיצוב המרפסת ותשתלב היטב עם חיפוי העץ.

דלת: אם הכניסה למרפסת היא דרך דלת שנפתחת החוצה, היא עלולה להיחסם בגלל הגבהת הרצפה. פיתרון אפשרי הוא שימוש באריחי עץ שאינם זקוקים לתשתית ולכן הגובה שלהם נמוך יותר. אפשר גם להשתמש בתשתית נמוכה עם לוחות דקים – יש לוודא כמובן שהתשתית חזקה מספיק והלוחות עמידים. פיתרון אחר הוא החלפת כיוון פתיחת הדלת.

תוספות והשלמות

את הדק ניתן להשלים עם תוספות מעץ שמשלימות את העיצוב והופכות את המרפסת למקום עוד יותר מזמין.

  • עציצים – בודדים, או אדניות שנבנות בשילוב עם חיפוי העץ.
  • ספסלים – לאורך המעקה או בנפרד
  • נדנדה, אם יש מספיק מקום
  • פרגולה – להשלמת העיצוב וליצירת צל שממנו ייהנו דיירי הבית ושיגן על הדק מפני שמש ישירה.

עמידות ותחזוקה

אם המרפסת חשופה לשמש שעות רבות ביממה, כדאי לבחור בעץ עמיד במיוחד. חשוב להעניק לעץ את הטיפול התקופתי הנדרש ובעת הצורך לחדש אותו על ידי ליטוש, שימון וצביעה, אם צריך. אנחנו מספקים שירותים אלה על מנת להאריך את חיי הדק ולשמור על מראה רענן ומושלם לאורך זמן.

פנו אלינו על מנת לשמוע עוד על האפשרויות העומדות בפניכם. אנחנו נעמיד לשירותכם את הניסיון, הידע המקצועי ואיכות העבודה שלנו כדי שתוכלו לקבל את המרפסת המושלמת.

עודכן בתאריך: 24 בדצמבר 2023