פרגולות עץ מבית רועי אופק

חברת רועי אופק עבודות בעץ מתכננת, מעצבת ובונה פרגולות מעץ מזה 30 שנה. איכות ללא פשרות, מחירים תחרותיים ומגוון סגנונות עיצוב בהתאם לתוואי השטח ורצון הלקוח.

אנחנו בונים פרגולות מעץ לבתים פרטיים, לגינות פרטיות, לבנייני ציבור, לגנים ציבוריים, לבתי קפה ולמסעדות, במרפסות ובפנטהאוזים, תוך שילוב של לוחות דק מעץ ושילוב אלמנטים שונים עשויים עץ.

 • העץ נרכש מיבואני העץ המוכרים והאמינים בארץ.
 • העץ עובר מספר תהליכי שימור שונים, צביעה וגימור בהקפדה יתרה על הבלטת קווי וגווני העץ. צביעתם הסופית של פרגולות מעץ מבוצעת בחומרי הגנה מהשמש, ברמה הטובה ביותר.

אנו משתמשים בכל סוגי הקורות בכל המידות והחתכים בהתאם לעיצוב ולמפתחים השונים ובהתאם לתכנון ההנדסי של פרגולות מעץ המוביל לעיתיים לשימוש בעץ גושני ולעיתיים בקורות רב שכבתיות.

כחלק מעיצוב פרגולות מעץ משתמשים באלמנטים של מתכת המקנים חוזק ויציבות ומשמשים כאביזרי עיצוב.

כיסוי פרגולות תלוי בדרישות הלקוח. האם לצל בלבד או נגד גשם, ובהתאם לכך יומלץ סוג החיפוי.

לפרטים והצעת מחיר צרו קשר

  ממליצים עלינו

  איך בוחרים בעץ המתאים לפרגולות?

  חשוב להכיר את סוגי העץ השונים על מנת לדעת מהן האפשרויות העומדות בפניכם ולבחור את הסוג המתאים לכם. במהלך הבחירה כדאי להתבסס על הגורמים הבאים:

  • עמידות: פרגולה חשופה לפגעי מזג האוויר, לשמש וגם למזיקי עץ למיניהם. חשוב לבחור בסוג עץ שיבטיח פרגולה שתעמוד זמן רב ולא תזדקק לטיפולים תכופים ויקרים.
  • זמינות: האם סוג העץ שבו אתם מעוניינים נמצא בארץ? האם ניתן להשיג ממנו כמות מספקת או שאין ממנו אספקה קבועה? חשוב לבחור סוג עץ שתוכלו להשיג ממנו גם בעתיד, מבלי שתצטרכו לייבא אותו בעצמכם, אם תרצו להגדיל את הפרגולה או להחליף חלק שנפגע בכל צורה שהיא.
  • מראה: ישנם הרבה סוגי עצים יפים אבל יופי נבחן בכך שהוא מתאים לטעם שלכם מצד אחד ומשתלב היטב עם הסביבה שבה הפרגולה שבונים ממנו תעמוד. מומלץ לראות את סוג העץ לא רק אצל הספק אלא גם בפרגולה קיימת על מנת שתוכלו להתרשם מהמראה שלו כשהוא בנוי.
  • מחיר: חשוב לזכור שהמחיר איננו רק המחיר של מטר רץ/מ"ר/קוב עץ אלא גם המחיר של העבודה איתו – האם נדרשות יותר שעות עבודה על מנת לבנות איתו? האם הוא דורש יותר הכנה ותחזוקה? האם ניתן לנצל אותו באופן מלא או שיש אובדן רב של חומר במהלך העבודה? על מחירי הפרגולות תוכלו לקרוא כאן.
  • התאמה לבניית פרגולה: ישנם סוגי עצים בעלי מראה מיוחד ויפה, אבל לא כל מה שיפה בהכרח מתאים לבניית פרגולה. חשוב לבדוק שהסוג מגיע בגדול ובצורה שמתאימה לבניית פרגולה. לדוגמה: יש סוגי עץ שמגיעים רק בלוחות אבל לא בקורות ולכן הם פחות מתאימים לבניית פרגולות.

  סוגי עצים לפרגולה מעץ

  פרגולת עץ אורן

  עץ נפוץ שלו סוגים שונים ושבו נעשה שימוש רחב בבניית פרגולות. בעלי מקצוע אוהבים להשתמש בו כיוון שקל לעבד אותו ולעצב אותו ולכן פרגולות מעץ אורן הן פופולאריות למדי. בנוסף, מחירו הנמוך יחסית תורם גם הוא לפופולאריות שלו. מצד שני, העמידות שלו לפגעי מזג האוויר ולמזיקים איננה מלאה והוא דורש תחזוקה לאורך זמן – צביעה וטיפול דומה.

  ניתן לחלק את סוגי האורן השונים לשתי קבוצות עיקריות:

  • אורן רך: מכונה גם אורן לבן (גם אם נכללים בו סוגי אורן שאינם באמת לבנים.) קל משקל ונוח לעיבוד אבל פגיע יותר לפגעי מזג האוויר והזמן.
  • אורן קשה: מכונה גם אורן צהוב (גם אם נכללים בו סוגי אורן שאינם באמת צהובים.) יחס טוב בין משקל לחוזק; מתאים לבניית שלד הפרגולה.

  בארץ נפוץ בעיקר השימוש בסוגי עץ אורן הבאים:

  • פרגולת עץ אורן פיני – במקור אמנם גדל בפינלנד אבל כיום מגודל בצורה מלאכותית גם במקומות אחרים. צבעו חום-צהבהב. כדי לשפר את העמידות שלו למזיקים ונזקים יש לטפל בו ו/או לכסות אותו בשכבת מגן.
  • אשוחית – ידועה גם בשם ספרוס כשמה באנגלית (Spruce Pine) ולעיתים גם נקראת אשוח (למרות שקיים גם עץ אשוח שהוא עץ אחר ממשפחת האורניים אך השימוש בו בארץ פחות נפוץ.)
  • אשוח דאגלס – נקרא גם דאגלס פיר, כשמו באנגלית (Douglas fir). למרות שהוא נקרא אשוח אין להתבלבל בינו ובין העץ שהתפרסם כעץ חג המולד. משתייך גם הוא למשפחת האורניים. מגיע ממערב אמריקה הצפונית (בעיקר מקנדה) וצבעו הטבעי הוא חום-אדמדם בהיר. עמיד ולכן לא נדרש לעבור חיטוי לפני השימוש בו.
  • פרגולה עץ ארז (סידר) – עץ עמיד למרות שהוא עץ רך ומשקלו נמוך יחסית. יש לו ריח ייחודי – אהוב על רוב האנשים אך יש כאלה שדווקא נרתעים ממנו ולכן חשוב לבדוק את העניין לפני שבוחרים בו.
   לארז יתרונות רבים: מראה, עמידות, תחזוקה נמוכה, קל לעיבוד וטיפול ואינו מזיק לסביבה. כיוון שהוא רך הוא מעט פחות נוח כשמשתמשים בברגים או מסמרים. המחיר שלו גבוה מזה של האורן ולכן השימוש בו לבניית פרגולות איננו נפוץ.

  פרגולות עץ גושני

  כשמדברים על עץ גושני המשמש לבניית פרגולות חשוב לדעת שבקרב בעלי המקצוע יש מובנים שונים למונח הזה. מובן מקובל אחד, ומדויק יותר, הוא גוש עץ שיוצר מהדבקה של מספר לוחות ביחד ודחיסתם. יש גם מי שמשתמש במונח כדי לכנות קורות עץ עבות בין אם הן נוצרו באמצעות הקצעה של עץ שלם על מנת ליצור את הגוש המרובע ובין אם מדובר בלוחות שהודבקו ביחד.

  מעניין לדעת שדווקא העץ המודבק נחשב לחזק ועמיד יותר מהגושים שהוקצעו מחתיכת עץ אחת. ההדבקה והדחיסה הופכים את העץ לחזק ועמיד במיוחד וגם כזה שניתן להשיג בגדלים גדולים מאוד – קורות עץ ארוכות במיוחד שמתאימות ליצירת מפתחים גדולים. קורות עץ עבות שהוקצעו מגזע עץ שלם נוטות לפתח סדקים לאחר זמן והדבר פוגע בעמידות ובמראה שלהן.

  העץ הגושני נעשה מסוגי עץ שונים אך גם כאן האורן לסוגיו השונים הוא הנפוץ ביותר. העץ הגושני זוכה לביקוש רב משתי סיבות עיקריות. העובי שלו מאפשר בנייה יציבה ומפתחים גדולים יותר והמראה שלו מאפשר עיצוב של פרגולות מעץ גושני בעלות מראה כפרי ומרשים.

  עיצובים של פרגולות עץ וטכניקות בניה

  פרגולת עץ על עמודים: פרגולה "בסיסית" עם ארבעה עמודים וגג.

  פרגולה תלויה: מחוברת לקיר מצד אחד כך שניתן לוותר על שתי רגליים. חוסכת מקום אך יש צורך בקיר קיים מתאים. ניתן לראות תמונות של מגוון פרגולות בלי עמודים בעמוד פרגולה תלויה.

  חיבור סמוי: טכניקה המשמשת בבניית פרגולות מעץ שבאמצעותה ניתן לבנות בלי מחברי ברזל וברגים או, במקרים מסוימים, להסתיר אותם מהעין. דורשת ידע ויכולת מקצועיים שלא כל בעל מקצוע ניחן בהם.

  חיטוי, טיפול וצביעה: בהתאם לסוג העץ, תנאי מזג האוויר, מידת החשיפה לשמש וגורמים מזיקים אחרים – העץ המשמש לבניית הפרגולה דורש טיפול. עוד לפני הבנייה ניתן להעביר את חומרי העץ טיפול שכולל חיטוי וחיזוק העץ כדי להגן עליו מפני מזיקים ופגעים אחרים. גם צביעה (בשמן עצים מתאים ובתוספת צבע במקרה הצורך) יכולה להאריך את חיי הפרגולה. בנוסף, יש צורך בטיפול בעץ אחת לכמה זמן, בהתאם לאיכות העץ והבנייה של הפרגולה.

  קירוי וקירות פרגולת עץ

  ישנן מספר אפשרויות עבור ה"תקרה" של הפרגולה – בהתאם לצרכים שלכם, לעיצוב שבו אתם מעוניינים ותקציב שלכם. קירוי פרגולה נועד ליצור צל, למניעת כניסת מים ולהשלמת המראה של הפרגולה. בין מגוון החומרים המשמשים לקירוי ניתן למנות: קורות עץ, במבוק, סנטף (יריעות פוליקרבונט מעוצב), רעפים, סרגלי עץ ועוד.

  מעוניינים בתכנון ובניית פרגולת עץ שתתאים בדיוק לבית שלכם? לנו יש את הניסיון ואת הידע שבזכותם תוכלו לקבל את הפרגולה המושלמת. צרו קשר עוד היום ותאמו פגישת ייעוץ והכוונה ללא תשלום או התחייבות. 

  (4.9 | 28 מדרגים)

  עודכן בתאריך: 11 ביוני 2023