חידוש דק או צביעת דק – רק עם מומחה

חברת רועי אופק עבודות בעץ, בעלת מוניטין בתחום עבודות עץ, הכנה והתקנה של דקים, פרגולות ועבודות נוספות, מתמחה במתן פתרונות איכותיים לחידוש וצביעת דקים והחזרת המראה הרענן לעץ.

דק הוא תוספת נפלאה שמשדרגת את מראה החצר או הגינה. מדרך הטבע, ובעקבות החשיפה הרבה שלו לשינויים במזג האוויר, שחיקה, דריכות מרובות של רגליים עליו, וגורמים נוספים, הוא מאבד במהלך השנים את מראהו החם והנפלא ויש לחדש אותו כדי לשמור על העץ ולהחזיר לו את המראה המקורי.

צביעת דק מאריכה את חיי העץ

כדי לשמר את הדק על הצד הטוב ביותר ולהאריך את חייו, חשוב להעניק לו טיפול מדי מספר שנים. הטיפול נקבע בהתאם למצב העץ ואיכותו. דק שטופל בחומרים איכותיים יחזיק מעמד זמן רב יותר, ותהליך השחיקה שלו יהיה איטי.

הטיפול לחידוש דק עץ מתבצע במספר שלבים:

  1. הסרת הצבע הישן
  2. ניקוי יסודי של העץ
  3. מריחת שכבת הגנה וצביעת הדק בשתי שכבות

שלבים לחידוש דק: איך מסירים צבע ישן, כתמים ולכלוך?

כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר ולהכין את העץ לשימון וצביעה, חשוב להסיר ממנו כתמים ולכלוך. באופן זה השמן והצבע יחדרו טוב יותר לעץ ויספקו לו הגנה כוללת.

אנו עושים שימוש בחומר ייעודי לניקוי מסוג wood stripper של חברת Flood, המצטיינת בייצור מוצרים ייעודיים לניקוי וצביעת עץ חיצוני.

חומר זה מתאים ליישום על גבי העץ, במיוחד כשהוא ישן ומלוכלך מאד. החומר מסיר את כל השכבה העליונה והמלוכלכת, כתמים של שמנים וצבעים אקריליים, ואת הגימורים השונים. הניקוי הוא יסודי ובסוף התהליך, כשהעץ נחשף, מתבצעת שטיפה שמאפשרת בהמשך שימון על גבי משטח נקי.

שלב שני: ניקוי יסודי, שיוף דק

ברוב המקרים החומר מספיק כדי להכין את העץ לקראת שימון וצביעה. במקרים קשים במיוחד, מתבצע שיוף (ליטוש דק), או ניקוי באמצעות גרניק. הגרניק היא מכונה המבצעת שטיפה באמצעות לחץ מים עוצמתי שמסייע להסיר את שאריות כתמי הצבע והלכלוך.

מאחר ופעולת ניקוי הצבע כרוכה בשימוש במסירי צבע, העץ עלול להתחמצן ולהתכהות. כדי למנוע את התופעה הזו, אנו מסיימים את פעולת הניקוי באמצעות Wood cleaner. חומר זה מנטרל את חומציות העץ, מאזן אותו ושומר על הגוון הבהיר שלו.

לפני שלב היישום והגימור יש להמתין כ-48 שעות עד לייבוש מלא של משטח העץ.

שלב שלישי: מריחת שמן דק – שכבת הגנה לחידוש דק

שלב זה הוא האחרון בתהליך חידוש דק. על העץ אנו מורחים שמן חודרני לעץ. הוא נכנס לתוך העץ, ובכך בעצם מגן עליו מפני נזקי לכלוך, טחב, קרני שמש, רטיבות ושחיקה. על אף העוצמה שלו, הוא שומר על מראה העץ המקורי.

שמן זה הוא לרוב שקוף אולם ניתן לגוון אותו בכמה דרגות גוון כהות יותר, לפי מידת העניין והצורך.

השמן מיושם בשתי שכבות, כאשר אנו ממתינים כעשרים דקות בין שכבה לשכבה, על מנת לאפשר לשכבת השמן הראשונה להספג היטב לתוך העץ.

יש חשיבות רבה לעבודה מקצועית של בעל מקצוע מנוסה ומיומן. הסיבה לכך היא שאם ממתינים יותר מדי ושכבת השמן הראשונה כבר נספגה, אין יותר אפשרות למרוח את השכבה השנייה, מאחר והראשונה שכבר מגנה על העץ, לא תאפשר לשכבה השנייה, או לכל נוזל אחר, לחדור אל תוך משטח העץ.

מריחה תקופתית של שמן זה יכולה לשמש כטיפול מונע ולהאריך את חיי הדק. חברתנו עושה שימוש בחומרים האיכותיים של חברת Flood. לחברה מגוון צבעים וגוונים להתאמה מושלמת לעץ שלכם.

שומרים ונהנים מהתוצאות

טיפול והגנה על הדק הוא חיוני להארכת חייו לשימור המראה היפה והנעים שלו. חברתנו עושה שימוש בחומרים האיכותיים ביותר לשימור, חידוש וצביעת דק. יש לנו את היכולת והנסיון לחדש כל דק, בכל מצב, לרענן את צבעו, להדגיש את הטקסטורה היפה שלו, ולהגן עליו מפני מפגעים.

צרו עמנו קשר לקבלת יעוץ לחידוש הדק שלכם ותקבלו ליווי מקצועי ועבודה קפדנית ומקצועית שלנו, שכוללת ניקוי, חידוש וצביעת הדק, עד לקבלת דק מחודש, בעל מראה רענן ומיוחד.

עודכן בתאריך: 11 בספטמבר 2022