כמה עולה דק? מחיר דק סינטטי ומחיר דק עץ

חברת רועי אופק מציעה דקים במגוון עיצובים בהתאם לדרישות הלקוח. דקים מעץ ודקים סינטטיים. 30 שנה של ניסיון ואיכות ללא פשרות

מחיר דק עץ: כמה זה עולה באמת?

ניתן לחלק את הדקים לשני סוגים עיקריים: דקים מעץ ודקים מחומרים סינטטיים. סוגי העץ הנפוצים בבניית דקים הם:

עץ אורן
החומר הנפוץ ביותר. המחיר הנמוך של דק מעץ אורן ונוחות העבודה וההרכבה הן היתרונות של החומר הזה. מצד שני הוא עמיד פחות מחומרים אחרים. ישנם מספר סוגים של עץ אורן שבהם נעשה שימוש וככל שהחומר איכותי יותר, מחירו עולה. אורן פיני הוא האיכותי ביותר.

מחיר ממוצע של דק עץ אורן: 450 ש"ח למטר

 

עץ איפאה
עץ בעל גוון כהה. הוא קשיח, בעל עמידות לשריטות ושחיקה ואינו דורש תחזוקה מרובה. דק מעץ איפאה הוא בעל יופי ייחודי והמחיר שלו יקר יותר מחומרים אחרים.

מחיר ממוצע של דק עץ איפאה: 850 ש"ח למטר

 

טיק בורמזי
עץ הטיק מגיע מכמה מקומות בעולם, אך הבורמזי הוא האיכותי מכולם. עקב הנדירות שלו המחיר של דק טיק בורמזי יקר במיוחד אבל העמידות שלו, אורך החיים שלו והיופי המיוחד שלו הם יתרונות שיכולים להצדיק את השימוש בו.

מחיר ממוצע של דק מעץ טיק: 1100 ש"ח למטר

 

מה כולל המחיר של כל דק?

הצעת המחיר להתקנת דק כוללת, מלבד חומרי הגלם:

 • בניית תשתית מפולסת וישרה מעץ אורן מוקצע ומחוטא (לא משנה אם השטח עקום או משופע)
 • התקנה מקצועית של הדק על גבי התשתית

מחיר דק סינטטי

אין אמנם תחליף למראה הייחודי של העץ, אך דקים מחומרים סינטטיים הם בעלי מראה דומה מאוד ויש להם מספר יתרונות ברורים על פני דקים מעץ:

 • עמידות: החומרים מהם מיוצרים דקים סינטטיים עמידים יותר לפגעי מזג האוויר ושאר צרות שעימם מתמודדים דקים העומדים באוויר החשוף.
 • אחידות: הייצור של לוחות מחומרים סינטטיים מבטיח מראה אחיד, ללא עיוותים ועיקומים שמהם סובלים לעיתים קרובות הלוחות העשויים מעץ.
 • תחזוקה מינימאלית: אין צורך בצבע, בשימון ושאר פעולות הנדרשות לתחזוקת דקים מעץ.
 • גיוון: הלוחות באים במגוון גדול מאוד של צבעים, גוונים וצורות ומאפשרים גמישות רבה בתכנון ועיצוב הדק.
דק סינטטי – מחיר ממוצע: 850 ש"ח למטר

 

יש לך שאלה לרועי?

  ממליצים עלינו

  עוד המלצות >

  מה עוד משפיע על מחיר הדק לגינה?

  גודל הדק – מחיר הדק מחושב לפי מחיר למטר מרובע. ככל שהשטח גדול יותר המחיר הכולל עולה, אך למעשה העלות למ"ר יורדת ככל שמדובר בשטח גדול יותר.

  השימוש העתידי של הדק – למרות שכל דק צריך להיות איכותי ועמיד, יש הבדל בין תכנון ובניית דק לשימוש ביתי לבין דק שמורכב במסעדה או בגן אירועים. דק שיהיה בשימוש רב צריך להיבנות מחומרים עמידים יותר; דק ביתי, לעומת זאת, איננו צריך לעמוד בשחיקה רבה ותכופה וכדאי להתחשב בכך כשמתכננים אותו. באותו האופן חשוב לשאול את עצמנו – כמה משקל הדק צריך לשאת? דק שצריך לשאת משקל כבד יותר צריך להיות מתכונן עם תמיכה טובה יותר ועם חיזוקים מתאימים – מה שוודאי מגדיל את העלות שלו.

  מיקום הדק – המיקום של הדק משפיע במספר צורות על מחירו:

  • השטח עליו מותקן הדק משפיע על עלותו: עלות ההתקנה של דקים על רצפת בטון קיימת או על מרצפות נמוכה יותר מהתקנה על אדמה שמחייבת במקרים רבים בניית תמיכה מבטון שמייקרת את עלות ההתקנה.
  • נגישות מקום ההתקנה: אם הדק נבנה בקומה גבוהה או בכל מקום שהגישה אליו מסובכת יותר, העלות תעלה בהתאם בגלל הצורך בעבודה רבה יותר ושימוש בכלים נוספים כמו למשל מנוף.
  • סביבה רוויה במים – דקים לבריכה או סביב ג'קוזי צריכים להיות בעלי עמידות גבוהה לרטיבות. כדאי גם לבנות אותם מחומר במרקם שאיננו חלק, במיוחד כשהוא בא במגע עם מים. באזור בריכה ניתן ומומלץ להזמין דק איפאה מחורץ נגד החלק.
  דק לבריכה

  האם עיצוב הדקים משפיע על המחיר?

  באופן כללי ניתן לומר שככל שהדק מורכב יותר מהבחינה העיצובית, המחיר שלו יהיה יקר יותר. זוויות, חיתוכים מיוחדים, צורות – כל אלה ועוד יכולים לייקר את עלות העבודה וזאת ממספר סיבות: יותר שעות עבודה, יותר חומר שנדרש, יותר ידע מקצועי ויכולת שאין לכל בעל מקצוע. אלמנטים מיוחדים כמו מדרגות, מפלסים וכדומה מייקרים כמובן עוד יותר את העבודה.

  ככל שהעיצוב שאפתני יותר, העלויות מתייקרות. דק שעליו יותקנו עמודי תאורה או כזה שאלמנטים של תאורה ישולבו בבנייה שלו – למשל נורות לד שמשולבות בלוחות העץ – דורש לא רק התקנה של גופי התאורה אלא גם הכנה לחשמל.

  האם יש השפעה של שיטת חיבור הדק על מחירו?

  ישנן מספר שיטות לחיבור של הלוחות שמרכיבים את הדק:

  • ברגים רגילים: ברגים "פשוטים" שמחירם זול יותר. פחות עמידים לאורך זמן.
  • ברגים ייעודיים: משמשים רק לבניית דקים ובעלי אורך חיים ארוך יותר ועמידות גדולה יותר.
  • מחברים נסתרים: שיטת בנייה שבה מחברים מיוחדים משמשים לחיבור לוחות הדק. מחברים אלה אינם נראים לעין ויוצרים מראה יפה במיוחד. העלות שלהם גבוהה יותר.

  וכמובן, לא לשכוח את עונות השנה

  כיוון שבחודשי האביב והקיץ עולה הדרישה לבניית דקים, העלות של הבנייה יקרה יותר והזמינות של בעלי המקצוע נמוכה יותר.

  צרו קשר עוד היום ותקבלו יעוץ והכוונה ללא עלות, לצד הצעת מחיר מדויקת לכל עיצוב שתרצו.

  עודכן בתאריך: 24 בדצמבר 2023