מחיר פרגולה – כמה עולה הפרגולה?

חברת רועי אופק מציעה פרגולות במגוון עיצובים וחומרים, בהתאם לדרישות הלקוח. החברה הינה בעלת נסיון של 30 שנה בבניית פרגולות מעץ, ושומרת על איכות גבוהה ללא פשרות, מחירים תחרותיים ומתאימה את סגנונות העיצוב בהתאם לתוואי השטח ורצון הלקוח.

כאשר בוחרים פרגולה מעץ, המחיר הוא ללא ספק שיקול חשוב. ישנם גורמים שונים שמשפיעים על מחיר הפרגולה וחשוב להכיר אותם כשמתכננים את הקנייה.

מחיר הפרגולות תלוי במספר גורמים:

  • גודל הפרגולהפרגולה לגינה ששטחה גדול יותר תעלה כמובן יותר מפרגולה קטנה יותר. אבל, וזאת חשוב מאוד לדעת, ככל ששטחה של הפרגולה גדול יותר, המחיר למ"ר קטנה יותר.
  • כמות החומר הנחוצה: בהתאם לתכנית הפרגולה, למידת התמיכה הנחוצה ולסגנון הבנייה של הפרגולה – ככל שגודל ועובי הקורות והעמודים גדול יותר, יש צורך ביותר עץ וממילא העלות גבוהה יותר.
  • איכות חומרי הגלם: ככל שעושים שימוש בחומרי גלם איכותיים יותר, עלות הפרגולה תגדל. עם זאת, חומרים איכותיים מבטיחים עמידות לזמן ארוך יותר ולעייתים התחזוקה שלהם גם זולה יותר. לכן חשוב לקחת בחשבון לא רק את העלות של קניית הפרגולה אלא גם את עלות התחזוקה ואורך החיים של החומרים.
  • מטרת הפרגולה: פרגולה שמשמשת רק להצללה תעלה פחות מפרגולה שצריכה גם לעצור גשם – תוספת של בניית שיפוע לפרגולה על מנת לאפשר את זרימת המים.
  • תנאי השטח: מיקום הפרגולה המתוכננת משפיע על מחיר ההתקנה כיוון שלעיתים יש צורך בתמיכות מיוחדות שיתאימו לתנאי השטח – מה שעשוי לייקר את העבודה.
  • מיקום עמודי הפרגולה: כאשר מדובר בפרגולה שנבנית מעל רחבה מרוצפת, ניתן לעיתים לחבר את העמודים לרצפה, ואז העלות נמוכה יותר. במקרים אחרים, בהתאם לגדול הפרגולה ולאופי הרצפה, ייתכן ולשם קיבוע העמודים, יהיה צורך בחפירת בורות ויציקת בטון – מה שמייקר את עלות ההתקנה. אפשרות נוספת היא פרגולה תלויה, ללא עמודים.
  • צורת הפרגולה ומורכבות הבנייה: אם מבנה הפרגולה פשוט ובעל קוים ישרים, עלות הפרגולה מעץ תהיה נמוכה יותר – אך כאשר מתכוננת פרגולה בעלת צורה לא שגרתית ומסובכת, העלויות תתייקרנה בהתאם.

אז, כמה עולה פרגולה מעץ?

חשוב לזכור שהרבה פעמים הזול עולה ביוקר. חשוב לבחור חומרים איכותיים, עיצוב מתאים ובנייה נכונה ובטיחותית, גם אם הדבר מייקר מעט את עלויות הבנייה. המחיר של פרגולה גושנית עומד על כ-₪700-800 למ״ר.

לנו, ברועי אופק עבודות עץ, יש ניסיון של 30 שנה בבניית פרגולות ועשרות רבות של לקוחות מרוצים. צרו קשר עוד היום ותאמו פגישת ייעוץ ללא תשלום והתחייבות.

 

ממליצים עלינו

עוד המלצות >

עודכן בתאריך: 11 ביוני 2023