פרגולה מעץ גושני

חברת רועי אופק מציעה בנייה והתקנה מקצועית של פרגולות מעץ גושני במגוון עיצובים, בהתאם לדרישות הלקוח. אנו בעלי נסיון של 30 שנה בבניית פרגולות מעץ באיכות גבוהה ללא פשרות, מחירים תחרותיים וסגנונות עיצוב בהתאם לתוואי השטח ורצון הלקוח.

מגוון דוגמאות של פרגולה גושנית מעץ – צפו בתמונות:

אם אי פעם התעניינתם בתוספת של בנייה מעץ לבית או לגינה שלכם, סביר להניח שגם לכם יצא לשמוע בשלב מסוים על עצים גושנים מכל מיני סוגים ומינים. אבל מהו באמת עץ גושני? ובכן, המושג משמש הן לתיאור של עצים ספציפיים והן לתיאור של צורת חיתוך.

כאשר מדובר על צורת חיתוך, לרוב מתכוונים לפרגולות שמורכבות מכמה לוחות עץ שחוברו יחדיו בתהליך כימי או על קורות עץ עבות במיוחד שהוקצעו מגזע בודד ואפשר להשתמש בהן על מנת לחזק את הפרגולה.

כאשר מדברים על עצים גושנים, מדברים לרוב על עצים ספציפיים, בעיקר עצי אורן או עצי אשוח שמתאימים לצורת החיתוך שהזכרנו מעלה, ואולי מכאן נובעות שתי המשמעויות השונות.

היתרונות הבלעדיים בבניית פרגולה מעץ גושני

כאמור, העצים בחיתוך הגושני יוצר קורות מרשימות ומסיביות, אך דווקא הלוחות שמודבקים אחד לשני הם יותר עמידים בגלל תהליך ההדבקה הכימי אותו הם עוברים. לעומת זאת, הקורות שמוקצעות מגזע יחיד (לרוב ישר ובעל סיבים ישרים) רגישות יותר ועשויים להיווצר עליהן לאט לאט בקעים.

קורות עמידות במיוחד יכולות להיות פתרון מצוין עבור בניית הגג של הפרגולה וחיזוק התמיכה של הקיר ללא צורך בעמודים.

בשתי השיטות הקורות המתקבלות הן גדולות וארוכות, והן מעניקות לפרגולה מראה כפרי ומסיבי שקשה מאוד להתעלם ממנו.

פרגולה מעץ גושני – מחיר ממוצע: ₪700-800 למ״ר

 

סוגי פרגולות גושניות

מלבד האופן בו נוצרות הקורות, גם סוג העץ בו בוחרים משפיע ישירות על מראה הפרגולה.

  • פרגולה מעץ גושני לבן הוא לרוב עץ אשוח (שאינו זהה לאשוח של חג המולד). הוא מגיע בעיקר ממדינות אירופה הקרות כגון מדינות סקנדינביה. מלבד הצבע המרשים שלו, הוא רך יחסית ונוח לעבודה. מחפשים פרגולה מעץ לבן? לחצו >
  • פרגולת עץ אלון גושני – בארץ יש עצי אלון שמתאימים ליצירת פרגולה גושנית, אך הם לא אופטימליים וקשה יחסית לעבד אותם, מה שכמובן מעלה את עלות הבנייה. מנגד, העיבוד המורכב יותר יוצר מראה מרשים ויוצא דופן.
  • דאגלס (או דוגלס) פייר: זהו עץ חום אדמדם שגדל בעיקר בקנדה. אפשר להשתמש בעץ ללא הקצעה מלאה, אז הוא יוצר מראה כפרי ומחוספס. המעניין הוא שהעצים הבוגרים יותר נוטים יותר לכיוון של צבע חום כהה, ולכן יוצרים הבחנה ביניהם לבין העצים הצעירים. גם הדוגלס פייר נוח מאוד לעבודה, קל לצבוע אותו והוא גם מתייבש מהר לאחר שימון (אך יש להיזהר שלא למרוח אותו ביותר מדי שמן מכיוון שהוא נוטה לספוג אותו).

בניית פרגולה גושנית

מכיוון שמדובר בפרגולה יחסית מסיבית, לרוב מומלץ לקחת בעל מקצוע שיוכל להמליץ על סוג העץ, מידת ההקצעה הנדרשת או עובי הקורות המומלץ. יחד עם זאת, בהחלט קיימת האופציה לקבל קיט לבנייה עצמית של פרגולה, כולל פרגולה גושנית. בקיטים האלו הקורות כבר מוכנות ולכן החלק הקשה מאחוריכם. יחד עם זאת, עדיין חשוב לעבור את כל שלבי התכנון, בדיקת הקרקע, לקיחת מידות וכו'.

מעוניינים בתכנון ובניית פרגולת עץ גושני? לנו יש את הניסיון ואת הידע שבעזרתם תקבלו את הפרגולה המושלמת! צרו קשר עוד היום ותאמו פגישת ייעוץ והכוונה ללא תשלום או התחייבות. 

עודכן בתאריך: 22 בינואר 2023