פרגולות עץ מיוחדות

אנו בחברת רועי אופק מבינים שפרגולה מעץ היא לא רק פתרון הצללה והגנה בפני שמש וגשם, אלא נועדה גם לבטא את הטעם האישי של הלקוח.

פרגולות עץ מיוחדות הן בדרך כלל פרגולות עם עיצוב יוצא דופן או מבנה לא שגרתי. לעיתים מבנה זה נדרש על מנת לספק את הפתרון הטוב ביותר בשטח, ולכן מדובר על שילוב של פרקטיות ואמירה עיצובית.

פרגולות עץ מעוצבות: צפו במגוון דוגמאות ותמונות

פרגולות מעוצבות מעץ גושני

השימוש בכינוי "עץ גושני" הוא כפול: לעיתים מדובר על צורת חיתוך מיוחדת של העץ, אך לעיתים הכוונה היא לסוגי עצים ספציפיים כמו למשל עץ גושני לבן, עץ אלון גושני או דאגלס פייר בעל הצבע הייחודי של חום-אדמדם.

בכל אופן, פרגולה מעץ גושני נוטה להיות בעלת מראה מסיבי עם קורות עבות וארוכות במיוחד. אם שמעתם אי פעם את הכינוי "פרגולה בעיצוב כפרי", סביר להניח שמדובר בפרגולה מעץ גושני.

ישנן כמה וכמה שיטות לעבד את העץ על מנת ליצור את הפרגולה המיוחדת הזו ונדרש ידע מיוחד ומקצועיות רבה על מנת להגיע לתוצאה משביעת רצון.

פרגולות תלויות

פרגולות תלויות יוצרות לא רק מראה מיוחד, אלא יש להן שימוש פרקטי במקומות שבהם לא ניתן להוסיף עמודי תמיכה לפרגולה.

לרוב מדובר על פרגולה קטנה יחסית ולה מראה צנוע יותר, הבנויה מעץ אשוח או אורן שהם קלים יחסית. בכל מקרה יש צורך לחבר אותה אל קיר הבית באמצעות מוטות ברזל, ולכן זהו חלק מן המראה הייחודי שלה.

הפרגולה מתאימה בעיקר למקומות כגון הכניסה לבית, חצר קטנה או מרפסות בבניינים גבוהים (במידה והמועצה המקומית נותנת יד חופשית בכל מה שקשור לחזיתות הבתים).

פרגולות עץ מעוצבות בגוונים שונים

ניתן לתת גוון מיוחד לעץ, באמצעות צביעתו בצבעים מותאמים, במיוחד גוונים בהירים יחסית. ניתן גם לצבוע פרגולות בצבעים חצי שקופים שעדיין מאפשרים לראות את הטקסטורה של העץ.

כמו כן, ניתן להוסיף תוספות עץ שונות לפרגולה. לדוגמה, חלונות עץ עם דוגמת שתי וערב או אפילו מעין פרגודים המגיעים עד לרצפה. מלבד זאת ניתן גם לשקול בניית דק ביחד עם הפרגולה שבו יהיו משולבים רהיטים מעץ כגון מושבים עגולים או ספסלים.

ממליצים עלינו

פרגולה מעוצבת עם קירוי מתאים

לעיתים ניתן להקנות לפרגולה מראה מיוחד באמצעות בחירת הקירוי המתאים. יש לציין כי לא כל הקירויים מספקים את אותה רמת הגנה בפני גשם, רוחות וכמובן אור השמש.

קירוי מיוחד ויוצא דופן כנגד השמש יכול להיות למשל כזה שעשוי מקורות עץ שונות מזה המרכיב את שלד הפרגולה או קירוי במבוק. במקרה של קורות עץ ניתן להשאיר רווחים ולהעניק לפרגולה מראה פתוח.

אם מעוניינים בקירוי כנגד גשם ניתן לבחור בקירוי של רעפים יפים או יריעות שעשויות מחומר פלסטי (פוליקרבונט). לדוגמה, סנטף הוא קירוי פופולארי ואפקטיבי ביותר בפני גשמים שניתן למצוא בצבעים שונים ואף בגרסה שקופה למחצה.

מעוניינים בתכנון ובניית פרגולות עץ מיוחדות ומעוצבות? לנו יש את הניסיון ואת הידע שבעזרתם תקבלו את הפרגולה המושלמת! צרו קשר עוד היום ותאמו פגישת ייעוץ והכוונה ללא תשלום או התחייבות. 

עודכן בתאריך: 11 ביוני 2023