איזה צבע כדאי לבחור לפרגולה ואיך מחדשים פרגולה קיימת?

חברת רועי אופק-עבודות בעץ היא חברה וותיקה בעלת מוניטין רב ונסיון מקצועי בתחום הפרגולות, סוככים, דקים ועוד, לפרטיים ועסקים. החברה מספקת שירותי יעוץ, ליווי, הקמה והתקנה של מוצרים איכותיים ובגימור מושלם.

פרגולה, מעבר להיותה פתרון פרקטי לתנאי מזג אוויר שונים, משמשת גם כתוספת חיננית לבית. כדי לשמור על יופייה חשוב לבצע תחזוקה שוטפת שלה ולהבטיח מראה חדש ונקי לאורך שנים רבות.

סוגי הצבעים לצביעת פרגולה חדשה או לחידוש פרגולה קיימת

לפני שנמנה את ההמלצות שלנו, נציין כי ברוב המקרים נעשה שימוש בעץ אורן, או כל עץ גושני אחר שמתאים לשימושים חיצוניים. עץ גושני הוא עמיד וחזק יותר בתנאי מזג אוויר שונים ומספק גם יציבות למבנה הפרגולה. סגנון העץ הגושני המועדף על רבים הוא כפרי וחמים, אולם ניתן לעצב ולצבוע את העץ בסגנון שייראה מודרני יותר.

הצבעים המתאימים לצביעת פרגולה גושנית חייבים להיות ייעודיים לצביעת עץ חיצוני. היתרון שלהם הוא התכונה שלהם לחדור לעומק העץ ובכך לספק לו הגנה לטווח ארוך מפני פגעי מזג האוויר. בחברתנו נעשה שימוש בעיקר בצבעי חברת Flood. מוצרי חברה זו מוכרים ברחבי העולם ובשימוש נכון בהם, התוצאות הן נהדרות.

כאמור, לפני הצביעה מתבצעת עבודת הכנה, תיקונים ותחזוקה ולבסוף, ניקוי העץ. יש חשיבות לניקוי יסודי של העץ מפני כתמים שונים שנוצרים עליו, כדי שהצבע החדש יחדור במלואו לתוך העץ. היתרון בניקוי העץ בחומרים של חברת Flood הוא היכולת שלהם להכין את העץ לקראת הצבע החדש, מבלי שנצטרך לשייף אותו. צבעי חברת Flood הם רבים ומגוונים. הם קיימים בקשת רחבה של גוונים, על בסיס שמן או בסיס מים ועם כל אפשרויות הכיסוי: אטום, שקוף, או חצי שקוף.

סוגי הצבעים איתם אנו עובדים

Flood Pro Solid Color צבע אטום לעץ

מתאים לצביעות לבנות או כל גוון בהיר אחר. ניתן להשתמש בו בשתי שכבות להשגת כיסוי אטום לחלוטין, או להשתמש בשכבה אחת להשגת כיסוי טוב ויחד עם זאת ליהנות ממראה הטקסטורה של העץ.

הצבע האטום של החברה מבוסס על שמן ועל מים ובכך ניתן ליהנות מיתרונות שני החומרים. צבע זה הוא בעל יכולת חדירה עמוקה והוא מספק את ההגנה המלאה לעץ מפני פגי מזג האוויר, כולל מפני קרינת UV. צבע זה שומר על העץ לטווח הארוך מפני שחיקה. הוא אינו מתפוצץ או מתקלף וקל לנקות אותו באמצעות מטלית לחה בלבד.

Flood Pro Semi Transparent צבע חצי שקוף לעץ

מתאים לצביעת עץ כמו אגוז, בהיר או כהה. זהו צבע חצי שקוף, על בסיס אמולסיה- תערובת של שמן ומים. עם השמן החודרני והגימור האקרילי מתקבלת תוצאה שמאפשרת לראות את הטקסטורה של העץ. צבע זה מעניק הגנה מפני מים, שמש טחב, לחות ועובש והוא נצמד ומתחבר היטב גם לפני שטח עץ קשים ומאתגרים במיוחד.

טיפול קוסמטי – חידוש פרגולה וותיקה מעץ

חידוש פרגולה מתבצע בשני מצבים. האחד כשיש צורך מבני, כלומר תיקון בפגם או נזק שנגרם לפרגולה. המצב השני הוא חידוש העץ על ידי צביעת פרגולה, שגם תחזיר לעץ את צבעו הרענן והבהק וגם תספק לו הגנה נוספת מפני פגעי מזג האוויר.

  • תיקון פגמים: מתבצעת במקרים בהם יש צורך לחזק את מבנה הפרגולה. למשל, החלפה של חלק מקורות העץ, חיזוק המבנה באמצעות תוספת של פרזולים בפינות, בחיבורים, וכדומה.
  • צביעת פרגולה: מתבצעת הן במטרה לתקן ולהסתיר פגמים קלים, למשל סדקים קטנים, חורים שנוצרו בשל מזג האוויר או מזיקים קטנים, והן כדי לחדש את מראה הפרגולה ולהשיב לו מראה חדש, חלק ורענן. סימנים שמצביעים על הצורך בחידוש הפרגולה הם כשהעץ מקבל גוון אפרפר ונטול חיים וברק, קיימים סימני עובש, או טחב, סימנים של רקבון, סדקים קטנים או שברים. סימנים אלו מראים לנו שהעץ לא מוגן ורצוי וחשוב לחדש אותו.

איך הכי מומלץ לחדש את הפרגולה?

האופן בו יתבצע חידוש הפרגולה תלוי במצב העץ. תהליך החידוש מורכב ממספר שלבים:

  • נקיון העץ והכנה שלו- כשהפרגולה דהויה מתבצע, לפני הצביעה שלה, ניקוי של העץ והסרת הגימורים הקיימים עם חומרים ייעודיים, למשל- Wood Stripper או Wood Cleaner של חברת Flood. חומר שהוא איכותי יאפשר להסיר את הגימורים בקלות והצורך בשיוף העץ לפני צביעתו, יפחת. אם קיימים בפרגולה רקבון או סדקים אנו מסירים את הגימורים. במידה ומדובר בסדק קטן שבדקנו אותו ווידאנו שהוא לא עלול לגרום לשבר, התיקון שייעשה הוא קוסמטי, תוך שימוש בחומר מילוי. חשוב להדגיש שבשל תכונת העץ לזוז הסדק עלול להיפתח שוב. בכל מקרה חומר המילוי לא נועד לחיזוק העץ אלא להסתרת הסדק, או החור הקטן.
  • מריחת חומרים כמו שמן, או צבע- שלב זה הוא שלב הגימור, בו מתבצעת צביעה של העץ. חשוב לעשות שימוש בחומרים איכותיים שמתאימים לעץ הנמצא בסביבה חיצונית. כל עוד פועלים לפי הוראות היצרן, התוצאה תהיה מיטבית.

לפני שמתחילים – מתייעצים!

לפני שאנו מתחילים בעבודות חידוש וצביעת הפרגולה אנו מספקים יעוץ מקצועי שמתבסס על בדיקת העץ. הסיבה לכך היא לוודא שהעץ אינו פגום, שבור או נמצא במצב בו לא מספיקה צביעה וחידוש אלא יש להחליף את הפרגולה, או חלקים ממנה.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולקבל את כל המידע על חידוש פרגולה וצביעת פרגולה, אנו נבצע את כל התהליך מתחילתו ועד סופו, תוך שימוש בידע המקצועי שלנו, הנסיון והיכולות המוכחות. העבודה שלנו תבטיח לכם פרגולה מתוחזקת, יפה ושמורה לאורך זמן.

עודכן בתאריך: 29 בדצמבר 2021